Okázalé a nádherné Niagarské vodopády boli vždy obľúbeným miestom pre dva druhy turistov: dobrodruhov a novomanželov. Nie je ťažké poznať, čo sa na nich páči hľadačom vzrušenia. V roku 1859 Francúz Francois Gravelet, známy ako „Veľký Blondín“, ako prvý prešiel ponad vodopády po lane. So svojim výkonom však nebol spokojný, a tak tento nebezpečný kúsok zopakoval viackrát, so svojim manažérom na chrbte, tlačiac fúrik, na bicykli, začal si pripravovať omeletu v strede lana. V roku 1901 sa učiteľka Annie Edson Taylor stala prvou osobou, ktorá vodopády prekonala v sude.
Mnoho novomanželov sa rozhodne začať manželský život práve pri týchto vodopádoch. Táto tradícia začala v roku 1803, keď Jerome Bonaparte (synovec Napoleona Bonaparteho) navštívil vodopády so svojou nevestou.
Niagarské vodopády sa nachádzajú na hranici Kanady a USA, na rieke Niagara, ktorá tečie z jazera Erie do jazera Ontario. Názov Niagara pochádza z mohawského výrazu pre krk. Sú najmohutnejšími vodopádmi v Severnej Amerike, majú prietok až 5 936 m³/s ročne. Pozostávajú z troch častí: Horseshoe Falls (Podkova), American Falls (Americké vodopády) a Bridal Veil Falls (Nevestin závoj).
Lode môžu obísť Niagarské vodopády prostredníctvom Wellandského kanálu, ktorý bol v polovici 50. rokov vylepšený a začlenený do Saint Lawrence Seaway.
Mestá v oblasti Niagarských vodopádov na kanadskej a americkej strane sú spojené dvoma medzinárodnými mostmi. Dúhový most, ktorý sa nachádza priamo nad vodopádmi, poskytuje najbližší pohľad na vodopády a je otvorený nekomerčnej premávke a chodcom. Most rýchlych vírov leží 1,6 kilometra severne od Dúhového mosta, a je najstarším mostom cez rieku Niagara. Neďaleko sa nachádza medzinárodné letisko Niagara Falls a medzinárodné letisko Buffalo Niagara, ktoré boli pomenované po vodopáde, rovnako ako Niagara University, nespočetné miestne obchody a dokonca aj asteroid.